„Kdo měl někdy s ekzémem problém, ví, jak nepříjemná a někdy velmi bolestivá věc to je po fyzické, ale i psychické stránce.“

Jedna věc je to, že vás ekzém extrémně svědí, někdy až bolí. Ale na to se tak nějak dá zvyknout.

Horší je, že ekzém je vidět. A není vůbec pěkný. Když jste holka nebo kluk v pubertě, tak si to taky pěkně vyžerete od spolužáků. Třeba já jsem byla „ekzémák“. Máte problém jít na masáž, stydíte se před svým klukem. Ekzém představuje ohromnou psychickou každého pacienta. Ženám bere ženskost, mužům jejich mužnost. Ekzém není nakažlivý, ale lidé na vás koukají s odporem nebo lítostí. Obojí je extrémně nepříjemné.

Já mám ekzém (nebo měla jsem) od svých dvou let. Vím, o čem mluvím.

Ještě horší ale musí být situace pro rodiče, kteří mohou jen bezmocně přihlížet na škrábající se dítě, kterému nic nepomáhá.

Když mi bylo 14, můj stav byl jeden z nejhorších (nemohla jsem ani pořádně ohýbat klouby, protože jsem měla rozpraskanou kůži do krve). Tenkrát jsem si s kamarádkou na ozdravném pobytě přála vymyslet lék na ekzém…

Ten jsme nevymyslely, ale měla jsem štěstí a dostala jsem se ke společnosti Vertera, která může pomáhat lidem se stejným problémem.

Jak ekzém vzniká?

To jsem se od lékařů nikdy pořádně nedozvěděla. Spouštěčem prý může být alergie na některé potraviny, prací prášky, prostředí, stres, životní styl, … Za celý život jsem postupně zkoušela vynechat nejrůznější věci. Nepomohlo. Když mi bylo 25, žila jsem v Anglii a musela jsem se vrátit zpět do Čech – zřejmě špatná voda, vzduch, nevím. Víc jak 7 měsíců jsem tam nevydržela. Měla jsem tělo jeden velký strup. Po návratu se situace zase trochu zlepšila.

A co kortikoidy?

Kortikoidy jsou mastičky, které přinesou téměř okamžitou úlevu. Proto jsou stále docela dost používané. Kůži vám vyhladí, ale jenom na chvilku. Ekzém se vrátí, pokud nevyřešíte jeho příčinu. Ale kůže se vám už navždy naruší. Je to jako byste jeli autem, začalo vám svítit „hladové oko“ a vy jste ho jen přelepili náplastí a jeli dál. Ještě nyní, po minimálně 15 letech nepoužívání kortikoidů, vidím, jak je kůže narušená, a to zejména, když se opaluji. Zůstávají mi bílé fleky.

Ve 25 letech mi ekzém téměř vymizel

Proč? Nevím. Zůstaly jen zbytky, které vystrkují růžky zejména v létě, když se hodně potím, ráchám ve vodě nebo jsem na sluníčku. Nebo naopak v zimě, kdy je kůže všeobecně více vysušená.

Co mi pomáhá?

Po tom, co jsem začala používat produkty společnosti Vertera (podzim 2018) jsem vyzkoušela také kosmetiku. Na zhoršený ekzém používám OLEJ Z MOŘSKÉ ŘASY. Složky tělového oleje obsahují látky, které přispívají k hluboké výživě pokožky, posilují ochranné vlastnosti pokožky, přispívají k hojení ran a detoxikaci.

Viktor z Bosny

Na konci listopadu jsme se s týmem vydali představit produkty společnosti Vertera do Bosny. Bosnu a celý Balkán sužovala v 90. letech občanská válka. Dodnes je Bosna zamořena uranem. To se projevuje nejrůznějšími zdravotními problémy. Zejména onkologickými a právě kožními.

Na fotce je Viktor z Bosny. Ekzémem trpí od malička a jeho stav je opravdu nic moc. Má ho po celém těle. Produkty začal používat na konci listopadu a už v polovině prosince byly znát neskutečné výsledky.

Když jsem dostala tyhle fotky, tak jsem se rozbrečela. Ohromně se mě (jako ekzematika) tenhle příběh dotýká. Kéž by moji rodiče něco takového měli k dispozici, aby mi pomohli.

Nemůžeme se odstěhovat. Nemůžeme přestat pít vodu, kterou máme v kohoutku (nebo můžeme, ale ideální to není).

Co ale můžeme?

Můžeme pořádně vyčistit naše střeva a vyživit naše tělo. K tomu nám pomáhá řasa Laminaria Japonica v podobě GELU.

Co Viktor používá?

VERTERA GEL – 2 x denně
Pro detoxikaci a výživu organismu

VERTERA GEL – ZÁBAL – 2 x denně
Namazat na postižená místa, zabalit do kuchyňské fólie na 30 minut, poté smýt.
TĚLOVÝ OLEJ
Napřít postižená místa – nesmývat