Potkal jsem se s mnoha lidmi. Ať už jako piják nebo jako průvodce ke střízlivosti. Proseděl jsem tisíce hodin v nejrůznějších lokálech s pijáky a proseděl jsem stovky hodin s lidmi, kteří se snažili porazit démona alkoholu.

Lidé to byli velmi různorodí. Dělníci, úředníci, sportovci, politici, herci, lékaři, právníci, řidiči, maminky na mateřské, vojáci, bezdomovci, živnostníci, policisté…

Příběhů bezpočet.

Tragické, legrační, i k zamyšlení. Ne všichni ale byli závislí na alkoholu, i když s alkoholem každý nějak bojoval.

Všichni měli ale problém, který nazývám lidově “ztráta klapky”.

Co to znamená?

Mohl bych vám to popsat odborně, ale pro představu uvedu příklad.

Představte si, že je pátek večer. Sedíte doma a tu zavolá kamarád, pro muže s často velmi známou větou “pojď na jedno!”.

Mrknete na manželku a ta vám svým pohledem dá jasně najevo, že si to nepřeje. Nechápete proč, ale přemluvíte jí na “hodinku”. Sednete do hospody, honem vypijete první pivko a… stane se NĚCO, co pak nikdo nedokáže vysvětlit a pochopit. Vypustíte z hlavy slib a soustředíte se na objednání dalšího moku, a dalšího a dalšího…

Konec bývá různý.

“Ztráta klapky” znamená, že jakmile vstoupí alkohol do našeho těla, ztrácíme schopnost kontroly nad vypitým množstvím a nedokážeme přestat vlastní vůlí.

Loni na podzim za mnou přišla kamarádka a podívá:

“Stando, je možné, aby se mi díky užívání řasy Vertera vrátila “klapka”? Přijde mi, že už se mi dlouho nestalo, že bych se “zrušila”, nějak lépe zvládám ten alkohol. Přemýšlela jsem, čím by to mohlo být a jediné, co dělám jinak je, že jím řasu.”

Zamyslel jsem se na tím, co o vstřebávání alkoholu vím a svou teorii potvrdil s přednímu leadery a doktory společnosti Vertera. Moje kamarádka dlabala tou dobou Verteru přes rok.

Dle studií amerických vědců tuto reakci na alkohol způsobuje nedostatek enzymů z jater a slinivky. Tyto enzymy nedostatečně rozkládají alkoholy a v těle zůstávají látky z nemetabolizovaného alkoholu.

Tyto látky způsobí reakci, kterou vnímáme jako potřebu dalšího alkoholu. Není známo, jak tato reakce vzniká. Dosud tato reakce byla prohlašována jako nevyléčitelnou.

Výsledkem je, že když se napijeme, potřebujeme další pití. Čím více pijeme, tím více alkoholu potřebujeme.

Vertera pomáhá

A jak tedy pomáhá gel z mořské řasy Laminaria Japonica?

VERTERA GEL obsahuje velké množství alginátů (sorbentů), které navazují látky způsobující “ztrátu klapky”.

Navíc obsahuje mikro a makro elementy, které navrací funkci játrům a slinivce!

Po měsících užívání živé řasy se lidem navrací sebekontrola a některým lidem přestává chutnat alkohol vůbec.

UPOZORNĚNÍ:

Toto neplatí pro “alkoholiky”. Zde je problém i v hlavě. Ale i jim se výrazně zrychluje tzv, ”recovery”.

Doporučení:

Zahajte rychlou detoxikaci organismu pomocí neochuceného VERTERA GELU. Doporučujeme minimálně 2 x denně polévkovou lžíci gelu.

Autor článku

Stanislav Titl, specialista na závislosti