V současné nelehké době pořád všude slyšíme zaručené návody, jak se bránit nakažení koronavirem. “Myjte si ruce, noste roušky, choďte 2 metry od sebe a posilujte imunitu.” Imunita je skloňována ve všech pádech, ale co je to vlastně ta imunita je?

Podle Wikipedie: Imunita v imunologii označuje schopnost organismu bránit se proti antigenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí z pohledu organismu vnitřního.

Ale co si pod tím má člověk představit?

Imunita vzniká ve střevech. Zde se nachází až 80 % imunitních buněk a mikroorganismů, které mají na starost obranyschopnost těla a boj proti nechtěným parazitům, bakteriím, virům, a zároveň výrobu některých vitamínů a hormonů, které tělo potřebuje (50% dopaminu, 70 % serotoninu).Tak to funguje, když je tělo v rovnováze a funguje správně. Jsme zdraví, v psychické pohodě, dobře spíme, nemáme deprese.

Nerovnováha v těle

Když je tělo v NErovnováze, začnou se projevovat nejrůznější onemocnění. Tato nerovnováha je způsobena nedostatečnou buněčnou výživou na straně jedné a přemírou toxinů v těle na straně druhé. Pokud není náš organismus vyživen, tělo není schopno samo se o sebe postarat.

Tělo jako odpadkový koš

Představte si nyní svoje tělo a co do něj denně přijímáme. Potraviny s “éčkama”, vodu z vodovodu, o jehož kvalitě se lze jen domnívat, vyšlechtěná a geneticky upravená zelenina a ovoce, každodenní kosmetika plná chemie, oblečení, které zatěžuje naši pokožku, koberce jejichž vlákna dýcháme, v čem spíme, léky, … Já například jsem byla od malička dost často slýchávala toto:“Rychle si vem Coldrex, ať se ti ta rýma nerozjede.” “Bolí tě hlava? Vem si prášek, ať se ti to nerozjede.”

Neřešíme příčinu, ale následek

Spousta lidí tlumí své zdravotní problémy pomocí léků, protože si prostě zrovna teď nemohou dovolit, aby je bolela hlava, aby vyleželi chřipku, aby dlouze řešili, proč je bolí koleno, zub atd. Pomocí léků neřešíme příčinu problémů, ale jejich následek. Tlumíme velmi rychle příznaky, jenže chemie z těchto léků se v těle ukládá. A navíc se problém stejně dřív nebo později znovu objeví.

Následek intoxikace organismu?

Narušení tzv. homeostázy neboli samouzdravovací schopnosti těla. Trvá-li přísun pro tělo nevhodných látek příliš dlouho, stane se, že už si tělo s onemocními samo neporadí. Má to za následek vznik spousty civilizačních onemocnění. Takže je třeba zase sáhnout po nějaké té pilulce. A začarovaný kruh je na světě.

Další následek?

Díky nesprávné stravě, bakteriím apod. dochází k chronickým zánětům a autoimunitním poruchám. Co to znamená? Toxiny ve střevech rozrušují střevní stěnu a může tak vzniknout tzv. syndrom zvýšené propustnosti střevní stěny. Toxiny a zplodiny touto narušenou stěnou pronikají do krve. Imunitní systém na to reaguje agresivní neadekvátní reakcí. Vznikají tak nejrůznější autoimunitní onemocnění, alergie a přecitlivělosti (například na lepek).

Jak z toho ven?

Tělo je potřeba zase vyčistit a vyživit. Prostě uzdravit, aby pak bylo schopné uzdravovat sebe. Potřebujeme z těla odstranit toxiny, zplodiny, těžké kovy, radionuklidy a další škodlivé látky.

Co na to pomůže?

Pomoct může například konzumace velkého množství hnědých mořských řas. Znáte řasu Laminaria Japonica? Obsahuje algináty = soli kyseliny alginové (sorbenty), které tyto nečistoty odvádí ven z těla. Její konzumací zajišťujeme tělu detoxikaci každý den, a to bez nutnosti speciálních diet a půstů.

Výživa

Už od pradávna je známo, že mořské řasy obsahují neskutečné množství vitamínů, minerálů, stopových prvků a mnoho dalšího. Takto mikrobuněčná výživa pomáhá ke správnému fungování organismu.

No a vyživené a čisté tělo rovná se zdravé tělo. A tady přichází na řadu již zmiňovaná HOMEOSTÁZA. Hotovo!

Není řasa jako řasa

Řasu, kterou do těla dostáváme, musí mít ale také správnou formu. Na trhu dnes existuje nepřeberné množství řas. Řasu Laminaria Japonica zmáme jako sušenou. Nalezneme ji na spoustě e-shopů a obchodech se zdravou výživou.

Jenže kolik procent z té výživové hodnoty řasy jsme schopni dostat do organismu? 5 %? O moc více to nebude.

Ruským vědcům společnosti Vertera v čele s prof. Kurzunem se podařil husarský kousek. Profesor Kurzun zasvětil celý život zkoumání účinků hnědých mořských řas. Podařilo se mu “otevřít” buňku této řasy a dostat ji do podoby gelu. Řasa tady zůstává živá a tělo z její buňky využije právě to, co v dané chvíli tělo potřebuje.

Vstřebatelnost výše zmíněných užitečných látek je tak přes 90 %.

Pro koho je gel určen?

Pro všechny, kterým záleží na jejich zdraví a chtějí se o něj starat. Pokud budeme konzumovat řasy Laminaria ve vhodné formě, nemusíme žít v obavách. Řasa podpoří přirozenou obranyschopnost organismu a tím budeme schopni odrazit i útoky virů.

Jak řasa pomáhá?

> Pomáhá očistě trávícího traktu. > Optimalizuje mikrobiom. > Regenaruje střevní stěny – hojí je a eliminuje chronické záněty a autoimunitní poruchy.

Další doporučené produkty

Zesílené složení VERTERA GELU obohacené o řasu Fucus Vesiculosus a Dyhydroquesrcetin – VERTERA FORTESENSATION – aktivní přírodní imuno stimulant s protizánětlivými a antibiotickými účinky. Obsahuje řasu široký komplex látek – například řasy Laminaria Japonica a Fucus, Spirulinu (zlepšuje metabolismus a dodává energii) a Astaxanthin (nejmocnější z antioxidantů) a další. Výhodou komplexu SENSATION je to, že je v tabletách, není třeba jej uchovávat v lednici.